Napsali o nás na portálu Seznam.cz

Napsali o nás na portálu Seznam.cz

Vlasta Kohoutová

20. 5. 2020 – Hned na počátku pandemie koronaviru, kdy byl vyhlášen nouzový stav a zavřely se školy, přispěchal Národní pedagogický institut ČR spolu s MŠMT s pomocí pro učitele v podobě elektronického Speciálu pro podporu výuky na dálku. Ten pomohl při přechodu na online vzdělávání i řediteli ZŠ v České Lípě, jak sám popisuje v článku zveřejněném v Seznam Zprávách.

 

V prvních dnech, kdy se zavřely školy, začal Národní pedagogický institut ČR spolu s ministerstvem školství připravovat elektronický zpravodaj k podpoře učitelů při  vzdělávání žáků distanční formou. Od 16. března pravidelně každé pondělí dostávají Speciál pro podporu výuky na dálku do svých e-mailů ředitelé všech škol v České republice. 

Podle reakcí učitelů je vítán a při zvládání distančního vzdělávání jim pomáhá. Svědčí o tom i článek Školní revoluce během týdne. „Začíná mě to tak bavit,“ píší žáci zveřejněný na internetovém portálu Seznam.cz v Seznam Zprávách.

Kromě webinářů na různá témata týkající se online vzdělávání, hodnocení žáků  nebo oborových didaktik Speciál obsahuje spoustu odkazů na užitečné zdroje, důležité informace MŠMT, České školní inspekce, Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), program vysílání ČT2 UčíTelka na každý týden a mnoho inspirativních článků pro pedagogy v tomto krizovém období.