Nabídka ČŠI: Procvičovací a opakovací testy k výuce UčíTelka na ČT2

Nabídka ČŠI: Procvičovací a opakovací testy k výuce UčíTelka na ČT2

7. 4. 2020 - V těsné součinnosti s učitelkami, které pod metodickým a organizačním vedením NPI ČR vyučují v pořadu České televize UčíTelka, připravuje Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy pokrývající učivo z češtiny, matematiky a z oblasti Člověk a jeho svět pro 1. až 5. ročník ZŠ, které je každý den v pořadu probíráno.

Jedná se o učivo probírané v Českém jazyce (vysílání v pondělí a ve čtvrtek), Matematice (vysílání v úterý a v pátek) a vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět (vyílání ve středu).

Testy jsou k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Žáci, kteří výuku prostřednictvím programu UčíTelka sledují, si tak mohou probírané učivo s využitím připravených elektronických testů zopakovat a procvičit. Nabídka bude průběžně rozšiřována o další testy reflektující příslušné učivo tak, jak bude postupně během vysílání jednotlivých dílů pořadu probíráno.

Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a poté v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy s logem UčíTelka. Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.