Talent nadané mládeže rozvíjejí badatelské projekty

Talent nadané mládeže rozvíjejí badatelské projekty

Talentcentrum NPI ČR

27. 8. 2020 – Talentcentrum Národního pedagogického institutu České republiky a Uskupení Tesla pořádá v Techneciu – Talentcentru Pardubice týdenní badatelský letní kemp pro talentovanou mládež s názvem T–Expedice Pardubice 2020. Náplní akce, která se koná od 22. do 28. srpna, jsou badatelské záměry studentů středních škol, které během expedice realizují.

Pardubická T-expedice vyvrcholí v pátek 28. srpna ve 14.00, kdy proběhne posterová prezentace za účasti odborníků na rozvoj nadání spojená s prezentací výsledků týmů mladých badatelů. Tato akce je pořádána každý rok Národním pedagogickým institutem České republiky za účelem přípravy studentů pro reálnou práci v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Letošního ročníku se účastní více než 40 mladých talentů z celé České republiky.

Náplní T-Expedice jsou badatelské záměry připravované studenty středních škol, které během expedice realizují za pomoci badatelů rovněž z řad žáků a studentů. Na odbornost dohlížejí experti z akademické sféry či odborníci z výzkumných organizací a průmyslu.

Prezentace studentů proběhne formou poster session, kde jednotlivé sekce představí výsledky své práce veřejnosti. Letos to bude například problematika bezbariérových opatření, experimenty i teoretické úlohy z mezinárodního turnaje mladých fyziků, seznámíme vás s fotochemií a DIY (udělej si sám) spektroskopií, botanická sekce vás provede druhovou rozmanitostí okolní krajiny pardubického Polabí. Ukážeme Vám opensource robotické vozítko inspirované Tesla konceptem CyberTrucku, které připravují badatelé ze sekce robotiky, nebo vesmírnou sondu UTESLA – SAT a další studentské projekty Talentcentra Technecium, jako je robotická ponorka UT-Sub Knowtilus, stratosférická sonda Stratobox 1.0, robotický dalekohled, autonomní dron a další.

Fotodokumentace z T-Expedice je dostupná na facebookových stránkách Uskupení Tesla, TechneciaTalnetu.

Další materiály budou k dispozici na poster session

Kontakt: +420 774 143 458; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.